Moja książka

Joker. Część I: Pociąg do zmian

O książce

Dlaczego napisałem Pociąg do zmian? Chciałem przelać na papier swoje obserwacje zachowań ludzi poddanych zmianom. Oczywiście nie miało to być studium naukowe, lecz raczej spojrzenie satyryczno-filozoficzne.

Jak oceniają książkę czytelnicy? Jedni fragmentami dostrzegają tam Mrożka, a inni czują w niej krople prozy Bułhakowa. Paru czytelników mówiło, że książka jest trudna, kilku stwierdziło, że dużo się z niej nauczyło. Trafiła się też jedna opinia mówiąca, że ta książka jest zaprzeczeniem pisarstwa, dlatego powinienem natychmiast spalić swoje pióro. Kto ma rację? Nie mnie osądzać, ale cieszę się z wszystkich opinii.

Czy można przeczytać jedną z recenzji? Oczywiście. Ta, którą prezentuję, wydaje mi się najciekawsza. RECENZJA.

Czy książkę można kupić w księgarniach? Nie, tylko z wykorzystaniem Internetu.

Czy powyższe ma być czymś w formie zachęcenia do kupna książki? Niekoniecznie. Raczej ma pokazać coś ze mnie, a głównie moje spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Ma być także zachętą do jej przeczytania i spojrzenia na to wszystko, co nas otacza ze szczególnym uwzględnieniem ludzkich zachowań i emocji. W tekście znajdziecie również, jak niektórzy czytelnicy mówili, odwołania do swojej rzeczywistości.